Jak pozbyć się zbędnych rzeczy

meble do utylizacji

Przeprowadzka czyli najlepsza pora na pozbycie się zbędnych rzeczy.

 

Najlepszą metodą na selekcję rzeczy jest przeprowadzka. Wtedy jesteśmy najsurowszymi krytykami i umiemy oddzielić co jest warte naszego wysiłku aby to przenieść do nowego domu czy tylko do najbliższego śmietnika. Jednak nie przeprowadzamy się często. A obrastać w rzeczy jest naszą domeną narodową.
Kluczem do sukcesu jest systematyczność. Gdy wpadnie w nasze ręce rzecz która jest zniszczona, nie nadająca się do użytku lub nam się nie podoba, od razu powinniśmy6 ją usunąć z domu. Selekcja okazyjna, czyli przy wielkich porządkach też jest dobra. Tylko, że wtedy prąc do przodu z porządkami nie mamy czasu ani ochoty jeszcze się zastanawiać nad użytecznością przedmiotów.
Dużo przedmiotów można sprzedać. Książki, nie zniszczone ubrania, bibeloty. Darmowe portale oferują wystawienie swoich rzeczy na sprzedaż. Można też poszukać w tym celu odpowiednich grup na portalach społecznościowych.
Oddawanie rzeczy również jest dobrym rozwiązaniem. Kosmetyki zanim skończy się data ważności lub ubrania jeśli komuś się podobają. Te niechciane ale niezniszczone można włożyć do kontenerów rozstawionych po osiedlach. Książki zawsze można oddać do biblioteki, a zbędne naczynia przyjmą w miejscowym oddziale Caritas.
Działając w ten sposób tworzymy przyjazne miejsce dla siebie ale też może uda nam się kogoś uszczęśliwić.

Jeśli w trakcie przygotowań do przeprowadzki stwierdzisz, że obok drobnych rzeczy masz również jakieś meble do pozbycia się, to skorzystaj z naszych usług w ramach utylizacji mebli. Zapraszamy na warszawaprzeprowadzki.pl

 

meble w transporcie

 

 

Tags ,