Transport sadzonek drzew i krzewów – jak to się robi?

Transport sadzonek drzew i krzewów – jak to się robi?

Przeprowadzka nie jest niczym szczególnym – bardzo wielu z nas musi sobie z nią poradzić przynajmniej raz w życiu. Jednak niewielu zapewne myślało o transporcie ogrodu, a dokładnie o sadzonkach drzew czy krzewów. Czasami chcemy je zabrać ze sobą – jak wówczas mamy zadbać o nie, by nie zostały po nich tylko wspomnienia?

Jak przygotować sadzonki do przewozu?

Zasadniczo istnieją dwie formuły, w których przewozi się sadzonki drzew oraz krzewów z miejsca na miejsce. Podczas przeprowadzki możesz więc skorzystać z:

  • specjalistycznego haka/uchwytu do brył korzeniowych;
  • specjalnych pasów transportowych.

Pierwsza z metod jest skuteczna tylko przy drzewkach do 80 centymetrów wysokości. To bezpieczna i wygodna metoda, umożliwiająca także łatwe przenoszenie drzewek przez firmę przeprowadzkową w Warszawie czy innych miastach. Warto jednak zwrócić uwagę, by zabezpieczyć korzenie, które są najważniejsze przy przenoszeniu roślin. Z kolei druga metoda jest łatwa i często spotykana. Przewozi się tak także meble czy lodówki. Jest ona jednak bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne, jednak stosować można ją także do większych drzewek.

Samodzielnie czy z pomocą?

Wielu osobom wydaje się, że przewóz sadzonek nie jest skomplikowany, dlatego zamierzają wykonać go samodzielnie. Wynajmują samochód i starają się zrobić to jak najmniejszym kosztem. Dopiero z czasem okazuje się, że koszt jest większy. Dlaczego? Bowiem sadzonki nie są właściwie zabezpieczone i niszą się w trakcie przewozu. Dlatego warto czasem wybrać profesjonalną firmę do przeprowadzki w Warszawie czy innych miastach w Polsce, by mieć pewność, że towary dotrą na miejsce całe.

Koszt transportu

Zdecydowanie lepiej jest zapłacić od 200 do 600 złotych, czyli średnią cenę za transport krajowy sadzonek drzew i krzewów, niż płacić wiele więcej za nowe sadzonki, które zniszczysz podczas samodzielnego ich przewozu.

Tags , , ,