Jak zorganizować transport przedmiotów wymagających szczególnej uwagi?

Jak zorganizować transport przedmiotów wymagających szczególnej uwagi?

Podczas przeprowadzki trzeba zwrócić szczególną uwagę na przedmioty które określa się jako delikatne. To nie tylko zastawa stołowa, ale także cenne dzieła sztuki, sprzęt elektroniczny czy ozdoby. Warto, by nie stracić nic z cennych kolekcji i przez cały czas mieć wszystko pod kontrolą. Jak zapakować cenne przedmioty podczas przeprowadzki?

Dobry karton to podstawa

Na początek trzeba zadbać o odpowiednie pudełko. Chodzi o karton, który musi być dostatecznie gruby i dostatecznie wytrzymały. Nie można pozwolić sobie na zbyt duże pudła, bowiem trudno będzie unieść ciężkie, delikatne przedmioty. Nawet dobra firma do przeprowadzek z Warszawy nie będzie w stanie przewieźć naszych cennych przedmiotów bez uszczerbku na ich jakości. Dlatego karton do pakowania musi być dopasowany do rozmiaru przedmiotów, które wybieramy.

Coś do środka

Warto także zadbać o to, by w środku coś zabezpieczało delikatne rzeczy, np. talerze czy misko przed obijaniem się o siebie. Dlatego inwestycja w folię bąbelkową jest tu nieodzowna. Oczywiście nie musi być to konkretnie folia bąbelkowa, bowiem np. papier pakowy czy jakiś materiał także dobrze sprawdzą się w sytuacji. Dzięki temu firma przeprowadzkowa w Warszawie czy innym mieście nie będzie miała możliwości uszkodzić sprzętu i każe uchybienie będzie ich winą.

Odpowiednie oznaczenie

Niemal tak samo ważne jak to, co w środku, jest to, co na zewnątrz. Mowa o specjalnie przygotowanych oznaczeniach, najlepiej nalepkach stosowanych ogólnoświatowo. Takie z napisem „fragile” są skutecznym znakiem, że na te konkretne paczki trzeba uważać. 

„Karton możesz oznaczyć po prostu pisząc „Uwaga, szkło!” na boku oraz wierzchu pudła (ważne, aby zrobić to z dwóch stron, nie wiemy bowiem, w jaki sposób karton będzie przewożony). Warto również oznaczyć, która strona pudła powinna pozostać u góry, szczególnie w przypadku zastawy” czytamy na bloku firmy clicktrans. Warto także pamiętać, by oznaczyć paczki odpowiednimi symbolami, jeśli np. przewóz odbywa się zza granicy.

Tags , , ,