Jak zorganizować przeprowadzkę czyli organizacja i transport

Organizacja przeprowadzki nie jest sprawą łatwą, jednak stosując się do naszych poniższych rad znacznie ułatwisz sobie pracę. Oto kilka wskazówek:

  • Przygotuj pudła, worki i pojemniki- zanim przystąpisz do pakowania, upewnij się, że masz pod ręką odpowiednią ilość pojemników pudełek i worków, w które będziesz pakować swoje rzeczy. Dobrze też mieć mazak, aby podpisać, co i gdzie się znajdzie- to ułatwi nie tylko znajdowanie potrzebnych przedmiotów, ale także i transport
  • Oznacz szkło i delikatne przedmioty. Wszelkie delikatne przedmioty, bibeloty, sprzęt zapakuj dodatkowo w folię bąbelkową, gazety
  • Zaplanuj terminy- określenie czasu na pakowanie, transport i rozpakowanie znacznie ułatwi Ci organizację. Jeśli uważasz, że będziesz potrzebować kilku dni wolnych- wcześniej zaplanuj urlop
  • Rozdziel zadania pomiędzy członków rodziny- zaplanuj kto i za co będzie odpowiedzialny podczas przeprowadzki, a jeśli masz możliwość- to na ten czas oddaj pod opiekę dziadków lub członków rodziny małe dzieci.
  • Zacznij opróżnianie i sprzątanie od jednego pomieszczenia i nie zaczynaj drugiego, dopóki pierwsze nie będzie czyste
  • Nie oszczędzaj na transporcie- jeśli chcesz, aby przeprowadzka odbyła się sprawnie i bezproblemowo, nie upychaj wszystkiego do swojego samochodu. Poproś o pomoc profesjonalistów. Firmy przeprowadzkowe mając doświadczenie sprawią, że transport odbędzie się zgodnie z planem.
  • Nie bierz ze sobą śmieci- pozbądź się wszystkich niepotrzebnych gratów oraz rzeczy, które wydają Ci się zbędne i których już nie używasz. Oddaj starą odzież, wyrzuć zepsuty sprzęt.
  • Nie zwlekaj do ostatniej chwili. Nie odkładaj na później pakowania i sprzątania, gdyż może to powodować niepotrzebne nerwy i nieporozumienia Kwestia jak zorganizować przeprowadzkę nie jest wcale taka trudna. Wystarczy odrobina zaangażowania i dobra organizacja, a wszystko pójdzie szybko, sprawnie, bezproblemowo i bez nieprzyjemnych niespodzianek.

 

organizacja przeprowadzki

 

www.warszawaprzeprowadzki.pl 

Tags , , ,