Jak zaplanować przeprowadzkę?

jak zorganizować przeprowadzki w Warszawie

O co powinniśmy zadbać aby sprawnie i bezstresowo przeprowadzić się wraz z całym dobytkiem do nowego lokum? Jak przygotować się do przeprowadzki? Czy można uniknąć stresów i nerwów z nią związanych? Aby tak się stało najważniejszy jest dobry plan. Chyba nikogo nie da się przekonać, że przeprowadzka to prosta, bezstresowa i przyjemna czynność. Wręcz przeciwnie, to zajęcie czasochłonne i wymagające sporego nakłady pracy i energii. Jeżeli jednak podejdziemy do tego zadania w sposób zorganizowany, nerwówka związana z przeprowadzką powinna zostać znacząco zminimalizowana. Im lepiej będziemy przygotowanie do „operacji przeprowadzka” tym sprawniej i szybciej ją przeprowadzimy.

Oto lista rzeczy niezbędnych do zorganizowania sprawnej i taniej przeprowadzki Warszawa.

 

Plan – dobrze zaplanuj przeprowadzką

Listę rzeczy niezbędnych przy przeprowadzce otwiera… lista rzeczy. Tak, właśnie od tego powinniśmy zacząć. Stworzyć listę przedmiotów które będziemy przewozić do nowego miejsca. Takie zestawienie pozwoli na przeprowadzenie grupowanie i selekcji poszczególnych przedmiotów, tak aby pakowanie nie było chaotyczne. Lista zminimalizuje także ryzyko, że zapomnimy o czymś istotnym i ważny.

Opakowania – zadbaj o ergonomię i wygodę 

Kolejna rzecz o którą należy zadbać i to najczęściej z odpowiednim wyprzedzeniem to pudła, kartony i wszelkiego rodzaju pojemniki. Najlepiej o regularnych kształtach, wygodne do przenoszenia i układania, umożliwiające rozsądne rozmieszczenie zawartości. Pudła powinny być różnej wielkości, bo zapełniając je powinniśmy pamiętać aby nie były zbyt ciężkie.

przeprowadzki organizowanie

 

Zabezpieczenia i wypełniacze – zapewnij bezpieczeństwo przewożonym przedmiotom

Wypełniacze to następny niezbędny element „wyposażenia” używanego przy przeprowadzkach. Stare gazety, pakowy papier, folia bąbelkowa, kawałki styropianu czy pianki są niezbędne, aby spakowane przedmioty dotarły do miejsca docelowego w nienaruszonym stanie. Warto poprosić znajomych i rodzinę, aby zbierali dla nas te właśnie wypełniacze na kilka tygodni przez planowaną przeprowadzką. W dobie zakupów internetowych, niemalże każda paczka otrzymana ze sklepu internetowego, zawiera takie wypełniacze. Jeżeli zaczniemy jest wspólne zbierać z odpowiednim wyprzedzeniem, zgromadzimy na pewno wystarczającą ilość.

Worki próżniowe i reklamówki – zminimalizuj ilość marnowanej przestrzeni

Worki, reklamówki, torby i torby próżniowe pozwolą nam na znaczne „skompresowanie” zawartości, szczególnie przedmiotów o dużej objętości, ale możliwych do ściskania i zgniatania bez szkody dla nich samych. Spakowanie kocy, pościeli, części odzieży do worków próżniowych pozwoli zaoszczędzić nam naprawdę ogromną ilość miejsca. Dzięki temu będziemy potrzebowali mniejszego samochodu i zaoszczędzimy na kosztach przeprowadzki.

Flamastry i etykiety – opisz zawartość pojemników

Dobrze opisane pudła i pojemniki uchronią nasz dobytek przed zniszczeniem w trakcie tra nsportu – unikniemy na przykład przygniecenia pudła z ceramiką przez pojemnik z książkami czy innymi ciężkimi przedmiotami. Opisane kartony ułatwią nam także samo rozpakowywanie.

pakowanie

 

Samochód dostawczy – znajdź odpowiedni środek transportu

Środek transportu – przechodzimy tu do rzeczy wydaje się najważniejszej czyli pojazdu którym przewieziemy nasz dobytek do nowego mieszkania, domu czy biura. W dzisiejszych czasach na szczęście nie ma problemu ze zorganizowaniem odpowiedniego pojazdu. Dziesiątki firm zajmujących się organizowaniem przeprowadzek zapewnią nam auto najlepiej dostosowane do „skali” naszej przeprowadzki.

„Tragarze” – sam nie podołasz, znajdź pomocników

Mamy już wszystko posegregowane, zabezpieczone, spakowane i opisane. Transport również gotowy. Ostatnia rzecz o której musimy pamiętać to siła robocza. Cały nasz mozolnie spakowany dobytek należy przenieść do auta, rozsądnie go w nim ulokować, a w miejscu docelowych ostrożnie wnieść do nowego lokum. Do tego potrzeba ludzi, siły i doświadczenia. Dobrze wspomóc się rodziną, znajomymi czy sąsiadami. Najlepszym jednak rozwiązaniem będzie zlecenie tego typu czynności specjalistom, dla których przeprowadzka to chleb powszedni.

 

movers

 

 

Tags , , , , ,