Jak skutecznie zabezpieczyć meble na czas przeprowadzki

zabezpieczenie mebli w transporcie

Niemal każda przeprowadzka może doprowadzić do uszkodzenia naszych mebli i innych sprzętów. Dlatego tak ważne jest umiejętne i skuteczne zabezpieczenie mebli na czas transportu.

Pierwszym krokiem, który wykonamy w tym kierunku to przygotowanie niezbędnych materiałów do zabezpieczenia mebli przed zarysowaniami. Najskuteczniejsze materiały to wszelkiego rodzaju folie, plandeki, kartony i styropiany oraz pasy do unieruchomienia mebli w trakcie transportu.

Drugim ważnym elementem zabezpieczenia naszych mebli jest zorganizowanie niezbędnej grupy osób dla bezpiecznego znoszenia mebli. Im więcej osób zaangażujemy do znoszenia mebli tym bezpieczniejsze są nasze sprzęty. Dlatego zamawiając firmę dla naszej przeprowadzki powinniśmy zamówić minimum 3 pracowników do transportowania mebli. Jeśli mamy jakieś szczególnie ciężkie lub dużych rozmiarów meble to powinniśmy poinformować o tym firmę realizującą naszą przeprowadzkę aby w szczególny sposób zadbali o te sprzęty.

Powinniśmy pamiętać, że dobrze zabezpieczone na czas przeprowadzki meble dotrą do nowego mieszkania bez uszkodzeń i zadrapań i mogą nam posłużyć jeszcze przez kolejne lata. Transport mebli to zawsze najważniejszy element naszej przeprowadzki i dlatego należy zlecić go rzetelnym profesjonalistom.

 

 

Tags , , , ,